Plugins - Admin and Site Enhancements (ASE) - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (341 entries)

en: (Default is 'secret')
ca: (Per defecte és 'secret')

en: (Default is 160px)
ca: (Per defecte és 160px)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
ca: (filtrat de _MAX_ entrades totals)

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 120 seconds
ca: 120 segons

en: 15 seconds
ca: 15 segons

en: 2 minutes
ca: 2 minuts

en: 3 minutes
ca: 3 minuts

en: 30 seconds
ca: 30 segons

en: 45 seconds
ca: 45 segons

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: 60 seconds
ca: 60 segons

en: 90 seconds
ca: 90 segons

en: <div class="asenha-warning">This feature <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. It does not support using custom login page you manually created with a page builder or with another plugin.<br /><br />It's also <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
ca: <div class="asenha-warning">Aquesta característica <strong>només funciona amb la pàgina d'inici de sessió predeterminada del WordPress</strong>. No és compatible amb l'ús de la pàgina d'inici de sessió personalitzada que heu creat manualment amb un constructor de pàgines o amb un altre connector.<br /><br />També és <strong>encara no és compatible amb els mètodes d'autenticació de dos factors (2FA)</strong>. Si utilitzeu un connector 2FA, utilitzeu la característica canvia l'URL d'inici de sessió inclosa en aquest connector, o utilitzeu un altre connector que sigui compatible amb ell.<br /><br />I òbviament, per millorar la seguretat, utilitzeu <strong>alguna cosa diferent de 'login'</strong> per a l'identificador d'inici de sessió personalitzat.</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
ca: <span class="faded">(Per defecte és 1 minut)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
ca: <span class="faded">(Per defecte és 15 segons)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detecta primer l'adreça IP de la següent capçalera:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Contrasenya</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Seguretat</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Envia un correu de prova a</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Correu electrònic del remitent</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Nom del remitent</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Nom d'usuari</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
ca: <strong>Codi a inserir després de &lt;body&gt; amb la prioritat de</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
ca: <strong>Codi a inserir abans de lt;/headgt; amb la prioritat de</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
ca: <strong>Codi per inserir a la secció de peu de pàgina abans de &lt;/body&gt; amb la prioritat de</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
ca: <strong>Error:</strong> Correu electrònic no vàlid o contrasenya incorrecta.

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
ca: <strong>Contingut de ads.txt:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
ca: <strong>El vostre contingut d'app-ads.txt:</strong>

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
ca: REBAIXES DE FI D'ANY ASE Pro! 20% DE DESCOMPTE. Oferta de per vida (LTD) disponible.

en: AVIF Support Status
ca: Estat de suport de l'AVIF

en: AVIF Upload
ca: Pujada d'AVIF

en: Add New
ca: Afegeix nou

en: Add Your Review
ca: Afegeix la teva ressenya

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
ca: Afegeix classes personalitzades &lt;body&gt; a la vista singular d'alguns o tots els tipus de publicacions públiques. Compatible amb les classes ja afegides mitjançant el <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">connector de classe de cos personalitzada</a>.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
ca: Afegeix CSS personalitzat a totes les pàgines d'administració per a tots els rols d'usuari.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
ca: Afegeix CSS personalitzat a totes les pàgines del frontal per a tots els rols d'usuari.

en: Admin Interface
ca: Interfície d'administració

en: Admin Menu
ca: Menú d'administració

en: Admin Menu Organizer
ca: Organitzador del menú d'administració

en: Admin Menu Settings
ca: Configuració del menú d'administració

en: Admin Notices
ca: Avisos d'administració

en: Admin and Site Enhancements (ASE)
ca: Administrador i millores del lloc (ASE)

en: After duplication, redirect to:
ca: Després de la duplicació, redirigeix a:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
ca: Després de desar la configuració de dalt, comproveu si tot està configurat correctament a sota.

en: All %s
ca: Tots %s

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
ca: Permet que els elements del menú de navegació personalitzats s'obrin en una pestanya nova

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
ca: Permet que els elements del menú de navegació personalitzats tinguin enllaços que s'obrin a la pestanya del navegador nou mitjançant l'atribut target."blank". També s'afegirà l'atribut rel."noopener noreferrer nofollow" per a una seguretat millorada i beneficis SEO.

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
ca: Permet que alguns o tots els rols d'usuari carreguin fitxers SVG, que després es desinfectaran per mantenir les coses segures.

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
ca: Desactiva també els estils de bloc frontal / fitxers CSS per als tipus d'entrada seleccionats.

en: Attempts<br />Lockouts
ca: Intents<br />Bloquejos

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
ca: Publica automàticament les entrades amb una planificació perduda

en: Background
ca: Fons

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
ca: Ignora la verificació del certificat SSL. Això seria insegur si el correu es lliura a través d'Internet, però podria ajudar en certs escenaris locals i/o contenidoritzats del WordPress.

en: Change Login URL
ca: Canvia l'URL d'inici de sessió

en: Clean Up Admin Bar
ca: Neteja la barra d'administració

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
ca: Neteja les pàgines d'administració movent els avisos en un panell separat fàcilment accessible a través de la barra d'administració.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
ca: Neteja i accelera el tauler desactivant completament alguns o tots els ginys. Els ginys desactivats no carregaran cap actiu ni es mostraran a Opcions de pantalla.

en: Click to view hidden admin notices
ca: Feu clic per veure els avisos d'administrador amagats

en: Collapse
ca: Redueix

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
ca: Desactiva completament les actualitzacions del nucli, del tema i dels connectors i les actualitzacions automàtiques. També desactivarà les comprovacions d'actualització, els avisos i els correus electrònics.

en: Configure
ca: Configura

en: Content Duplication
ca: Duplicació de contingut

en: Content Management
ca: Gestió de continguts

en: Content Order
ca: Ordre del contingut

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
ca: Actualment en REBAIXES DE FINAL D'ANY. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% de descompte</a>.

en: Curves
ca: Corbes

en: Custom Admin CSS
ca: CSS d'administració personalitzat

en: Custom Admin Footer Text
ca: Text personalitzat del peu de pàgina de l'administrador

en: Custom Body Class
ca: Classe personalitzada de Body

en: Custom Code
ca: Codi personalitzat

en: Custom Frontend CSS
ca: CSS personalitzat del Frontend

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
ca: Personalitzeu l'ordre del menú d'administració i, opcionalment, canvieu el títol de l'element de menú o amagueu alguns elements.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
ca: Personalitzeu el text que veieu al peu de pàgina de les pàgines wp-admin diferents d'aquesta pàgina de configuració d'ASE.

en: DUPLICATE
ca: DUPLICAR

en: Default is %s
ca: Per defecte és %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
ca: Per defecte és 10. Nombre més gran insereix el codi més proper a &lt;/body&gt;

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
ca: Per defecte és 10. Nombre més gran insereix el codi més proper a &lt;/head&gt;

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
ca: Per defecte és 10. Número més petit insereix el codi més proper a &lt;body&gt;

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
ca: El text per defecte és: <em>Gràcies per crear amb <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.

en: Default text is: <em>Version %s</em>
ca: El text per defecte és: <em>Versió %s</em>

en: Description
ca: Descripció

en: Disable
ca: Desactiva

en: Disable <strong>application passwords</strong> that was added since WordPress v5.6.
ca: Desactiveu les <strong>contrasenyes d'aplicació</strong> que s'han afegit des de la versió 5.6 de WordPress.

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
ca: Desactivar la <strong>pantalla de configuració de ginys basats en blocs</strong>. Restaura la pantalla de configuració de ginys clàssica quan s'utilitza un tema clàssic (sense blocs). Això no té efecte en els temes basats en blocs.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
ca: Desactiveu el suport per a emojis <strong>per a pàgines, entrades i tipus d'entrada personalitzats</strong> a l'administrador i al frontal. El suport és principalment útil per a navegadors més antics que no tenen suport natiu per a això. La majoria dels navegadors moderns a través de diferents OS i dispositius ara tenen suport natiu per a això.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
ca: Desactiva l'script <strong>jQuery Migrate</strong> a la portada, que ja no hauria de ser necessari si el vostre lloc utilitza temes i plugins moderns.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
ca: Desactiveu la <strong>càrrega d'imatges diferida</strong>, que s'ha afegit nativament des del WordPress v5.5.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
ca: Desactiveu el número de versió</strong></strong> en els URL de recursos estàtics referenciats a lt;headgt;, que pot revelar el número de versió del WordPress. Les versions més antigues poden contenir llacunes de seguretat sense pegar. S'aplica a la visualització de pàgines que no estan connectades. Això també augmentarà la capacitat de memòria cau dels actius estàtics, però pot tenir conseqüències no desitjades. Assegura't de saber el que estàs fent.

en: Disable All Updates
ca: Desactiva totes les actualitzacions

en: Disable Comments
ca: Desactiva els comentaris

en: Disable Components
ca: Desactiva els components

en: Disable Dashboard Widgets
ca: Desactiva els ginys del tauler

en: Disable Feeds
ca: Desactiva els canals (Feeds)

en: Disable Gutenberg
ca: Desactiva Gutenberg

en: Disable REST API
ca: Desactiva l'API REST

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
ca: Desactiva l'accés a l'API REST per a usuaris no autenticats i elimina les traces URL de &lt;head&gt;, les capçaleres HTTP i el punt final RSD WP.

en: Disable Smaller Components
ca: Desactiva components més petits

en: Disable XML-RPC
ca: Desactiva XML-RPC

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
ca: Desactiva tots els canals RSS, Atom i RDF. Això inclou canals per a publicacions, categories, etiquetes, comentaris, autors i cerques. També elimina traces d'URL del canal de &lt;head&gt;.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
ca: Desactiva els comentaris per a alguns o tots els tipus d'entrades públiques. Quan està desactivat, els comentaris existents també s'ocultaran al frontal.

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
ca: Desactiva la càrrega de <strong>fitxers CSS i JS de Dashicons</strong> al frontal per als visitants del lloc públic. Això podria trencar la disposició o el disseny de formularis personalitzats, inclosos formularis d'inici de sessió personalitzats, si depenen de Dashicons. Assegureu-vos de comprovar aquests formularis després de desactivar-los.

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
ca: Desactiva l'<strong>etiqueta &lt;generator&gt;</strong> al &lt;canal&gt; feed RSS, donat que revela el número de versió de WordPress. Les versions més antigues poden contenir llacunes de seguretat sense reparar.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
ca: Desactiva l'etiqueta <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt;</strong> a &lt;head&gt;. No cal si el vostre lloc web no utilitza pingback o un client remot (XML-RPC) per gestionar les publicacions.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
ca: Desactiva l'etiqueta <strong>del manifest de Windows Live Writer (WLW) &lt;link&gt;</strong> a &lt;head&gt;. L'aplicació WLW es va deixar de produir el 2017.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
ca: Desactiveu l'etiqueta <strong>generador &lt;meta&gt;</strong> a &lt;head&gt;, que revela el número de versió de WordPress. Les versions anteriors poden contenir llacunes de seguretat sense pegats.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
ca: Desactiveu el <strong>connector i l'editor de temes</strong>.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
ca: Desactiveu <strong>l'editor de plugins i temes</strong>. <span class="warning-text">Tingueu en compte que wp-config.php en aquest lloc no es pot escriure i la constant <code>DISALLOWFILEEDIT</code> ja està definida allà. O bé heu de fer que es pugui escriure per fer que aquest paràmetre sigui funcional, o bé, heu de canviar manualment el valor de <code>DISALLOWFILEEDIT</code> allà.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
ca: Desactiva l'editor de blocs de Gutenberg per a alguns o tots els tipus d'entrades aplicables.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
ca: Desactivar l'etiqueta d'enllaç curt per defecte del WordPress &lt;link&gt; a &lt;head&gt;. Els motors de cerca la ignoren i té un ús pràctic mínim. En general, es prefereix un plugin o servei denllaços curts dedicat que permeti noms bonics als enllaços curts i el seguiment dels clics en compartir lenllaç a les xarxes socials.

en: Dismiss
ca: Descartar

en: Display Active Plugins First
ca: Mostra primer els connectors actius

en: Display System Summary
ca: Mostra el resum del sistema

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
ca: Mostra un panell que mostra i enllaça amb totes les mides disponibles quan es visualitza una imatge a la biblioteca multimèdia. Especialment útil per obtenir ràpidament l'URL d'una mida d'imatge determinada.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
ca: Mostra els connectors actius / activats a la part superior de la llista Connectors instal·lats. Útil quan el vostre lloc té molts connectors desactivats amb finalitats de prova o desenvolupament.

en: Display the registration date and time in the users list table.
ca: Mostra la data i l'hora de registre a la taula de llista d'usuaris.

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
ca: Feu més amb <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Disposició de temps de vida (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">disponible</a>.

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
ca: Arrossegueu i deixeu anar els elements del menú a la posició desitjada. Opcionalment, canvieu els títols dels elements de menú del complement/tema de tercers o amagueu alguns elements fins que feu clic a «Mostra-ho tot» a la part inferior del menú d'administració.

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Duplicate %s
ca: Duplica %s

en: Duplicate this as draft
ca: Duplica això com a esborrany

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
ca: Editeu i valideu fàcilment el vostre contingut <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> i <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a>.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
ca: Editeu i valideu fàcilment el vostre contingut <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a>.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
ca: Activa fàcilment les millores i les característiques que normalment requereixen múltiples connectors.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
ca: Inseriu fàcilment etiquetes &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; i &lt;style&gt;, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, codi de conversió i optimització d'anuncis, Facebook, TikTok i Twitter pixels, etc.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
ca: Substitueix fàcilment qualsevol tipus de fitxer multimèdia amb un de nou mentre es conserva l'ID del mitjà existent, la data de publicació i el nom del fitxer. Per tant, no es trencaran els enllaços existents.

en: Edit
ca: Edita

en: Edit screen
ca: Edita la pantalla

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email Address Obfuscator
ca: Ofuscador d'adreces de correu electrònic

en: Email Delivery
ca: Enviament per correu electrònic

en: Email address only
ca: Només adreça electrònica

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
ca: Activa l'assignació de múltiples rols durant la creació i edició del compte d'usuari. Això pot ser útil per treballar amb rols no definits en el nucli del WordPress, per exemple, des de connectors de comerç electrònic o LMS.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
ca: Activa l'ordenació personalitzada de diversos tipus de contingut «jeràrquic» o que admetin «atributs de pàgina». Apareixerà un nou submenú «Comanda» per als tipus de contingut habilitats. La pàgina de llista "Totes les {publicacions}" per als tipus de publicacions habilitades a wp-admin utilitzarà automàticament l'ordre personalitzat.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
ca: Activa el mode de depuració i genera la informació de depuració al fitxer debug.log del WordPress.

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
ca: Activa l'element de menú d'inici de sessió, sortida i sortida dinàmica per a afegir-lo a qualsevol menú.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
ca: Activa la duplicació d'un sol clic de pàgines, entrades i entrades personalitzades. També es duplicaran els corresponents termes de taxonomia i post meta.

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
ca: Activa les pàgines, les entrades i/o els tipus d'entrades personalitzats perquè tinguin enllaços permanents que apuntin a URL externs. També s'afegirà l'atribut rel."noopener noreferrer nofollow" per a una seguretat millorada i beneficis SEO. Compatible amb enllaços afegits utilitzant <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">enllaços de pàgina a</a>.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
ca: Activa la pujada de <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="blank">AVIF</a> fitxers a la Mediateca. Podeu convertir els fitxers PNG, JPG i GIF existents utilitzant una eina com <a href="https://squoosh.app/" target="blank">Squoosh</a>.

en: Enhance List Tables
ca: Millora les taules de llista

en: Enhancements
ca: Millores

en: Excerpt
ca: Extracte

en: Expand
ca: Expandeix

en: External Permalinks
ca: Enllaços permanents externs

en: Failed Login Attempts Log
ca: Registre d'intents d'inici de sessió fallits

en: Failed login attempts:
ca: Intents d'inici de sessió fallits:

en: Featured Image
ca: Imatge destacada

en: Feedback
ca: Comentaris

en: File Size
ca: Mida del fitxer

en: Find Out More
ca: Descobreix-ne més

en: First
ca: Primer

en: For example, if your site is behind a trusted proxy, it's a good idea to use the <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code> header. Leave empty to use the default detection method.
ca: Per exemple, si el vostre lloc web està darrere d'un proxy de confiança, és una bona idea utilitzar la capçalera <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code>. Deixeu-ho en blanc per utilitzar el mètode de detecció predeterminat.

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
ca: Força tots els enllaços a llocs externs del contingut de les publicacions, on s'utilitza el hook <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">el_contingut</a>, a obrir-se en una pestanya nova del navegador mitjançant l'atribut target="_blank". També s'afegirà l'atribut rel="noopener noreferrer nofollow" per millorar la seguretat i els avantatges de SEO.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
ca: Força l'ús del nom/correu electrònic del remitent definit anteriorment. Sobreescriurà els establerts per altres connectors.

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
ca: La compatibilitat completa amb AVIF requereix que el vostre servidor/allotjament tingui instal·lada l'<a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">extensió GD</a> compilada amb compatibilitat amb AVIF a PHP 8.1 o posterior, o bé l'<a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 o posterior</a>. Sense cap d'aquestes versions, encara podeu penjar fitxers AVIF, però sense la generació automàtica de miniatures més petites. La majoria dels <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">navegadors moderns d'escriptori i mòbils</a> admeten la visualització de fitxers AVIF.

en: Get ASE Pro
ca: Aconsegueix ASE Pro

en: Get It Now
ca: Aconsegueix-ho ara

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
ca: Doneu més espai al menú d'administració per acomodar millor els elements més amplis.

en: Heading
ca: Encapçalament

en: Heartbeat Control
ca: Control del batec

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
ca: Ajudeu els altres a descobrir l'ASE i potser <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="blank">tradueix</a> al vostre idioma.

en: Hide Admin Bar
ca: Oculta la barra d'administració

en: Hide Admin Notices
ca: Oculta els avisos d'administració

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
ca: Oculta la barra d'administració al frontal per a tots o alguns rols d'usuari.

en: Hide until toggled
ca: Oculta fins que s'hagi commutat

en: I've reviewed
ca: He revisat

en: I've shared
ca: He compartit

en: IP Address<br />Last Username
ca: Adreça IP<br />Últim nom d'usuari

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
ca: Si s'estableix, s'utilitzarà el següent servei/compte SMTP per lliurar els vostres correus electrònics.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
ca: Si s'estableix, el nom/correu electrònic del remitent següent substitueix els valors predeterminats del nucli del WordPress, però encara pot ser anul·lat per altres connectors que habiliten el nom/correu personalitzat del remitent, p. ex. connectors de formulari.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
ca: Si alguna cosa va malament</strong> i heu de recuperar l'accés al vostre compte com a administrador, visiteu l'URL següent: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Si utilitzeu<strong>Firewall Ninja</strong>, si us plau desmarqueu "Bloqueja els intents d'obtenir privilegis administratius" a la configuració de les polítiques del tallafoc abans d'intentar veure com un rol d'usuari no administrador a<strong>evitar que es tanqui</strong> del vostre compte d'administrador.

en: Image Sizes Panel
ca: Panell de mides de la imatge

en: Image Upload Control
ca: Control de pujada d'imatges

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
ca: Millorar la utilitat de llistar pàgines per a diversos tipus d'entrades i taxonomies, suports, comentaris i usuaris afegint / eliminant columnes i elements.

en: Incorrect password.
ca: Contrasenya incorrecta.

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
ca: Insereix codi &lt;capçalera&gt;, &ltcos&gt; i &lt;peu de pàgina&gt;

en: Invalid username/email or incorrect password.
ca: El nom d'usuari/correu electrònic no és vàlid o la contrasenya és incorrecta.

en: Keep as is
ca: Mantenir tal com està

en: Last
ca: Últim

en: Last Attempt On
ca: Últim intent activat

en: Last Login
ca: Últim inici de sessió

en: Last Login Column
ca: Última columna d'inici de sessió

en: Last Modified
ca: Última modificació

en: Left Side
ca: Costat esquerre

en: Lifetime Deal (LTD) is available for the Pro version of ASE.
ca: L'oferta de per vida (LTD) està disponible per a la versió Pro d'ASE.

en: Limit Login Attempts
ca: Limita els intents d'inici de sessió

en: Limit to
ca: Limita a

en: Lines
ca: Línies

en: List view
ca: Vista de llista

en: Log In/Out Menu
ca: Menú d'entrada/sortida

en: Log In/Out | Register
ca: Inicia/Tanca la sessió | Registra't

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
ca: Registreu-vos quan els usuaris del lloc s'hagin connectat per última vegada i mostrin la data i l'hora a la taula de llista d'usuaris.

en: Login ID Type
ca: Tipus d'ID d'inici de sessió

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
ca: Sembla que algunes d'aquestes millores gratuïtes han estat útils per al vostre lloc web?

en: Maintenance Mode
ca: Mode de manteniment

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
ca: El mode de manteniment està actualment habilitat per a aquest lloc.

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
ca: Gestiona ads.txt i app-ads.txt

en: Manage robots.txt
ca: Gestiona robots.txt

en: Max height:
ca: Alçada màxima:

en: Max width:
ca: Amplada màxima:

en: Media Library Infinite Scrolling
ca: Desplaçament infinit de la biblioteca multimèdia

en: Media Replacement
ca: Reemplaçament multimèdia

en: Modify
ca: Modifica

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
ca: Modifiqueu l'interval de l'API de ritme cardíac del WordPress o desactiveu-lo a les pàgines d'administració, a les pantalles de creació/edició d'entrades i/o al frontal. Això ajudarà a reduir la càrrega de la CPU al servidor.

en: Multiple User Roles
ca: Múltiples rols d'usuari

en: Never
ca: Mai

en: New login URL:
ca: URL d'inici de sessió nou:

en: Next
ca: Següent

en: No %s found
ca: No s'ha trobat cap %s

en: No %s found in Trash
ca: No s'ha trobat cap %s a la paperera

en: No data available in table
ca: No hi ha dades disponibles a la taula

en: No matching records found
ca: No s'ha trobat cap registre coincident

en: None
ca: Cap

en: Not available
ca: No disponible

en: Notices
ca: Avisos

en: Obfuscate Author Slugs
ca: Ofuscar slugs d'autor

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
ca: Ofusca el correu electrònic per evitar que els bots de correu brossa els recullin, però que es pugui llegir com una adreça de correu electrònic regular per als visitants humans.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
ca: Ofusca les URL de pàgines d'autor exposades públicament que mostren els slugs/noms d'usuari de l'usuari, p. ex. <em>nomdellloc.com/autor/nomdusuari1/</em> a <em>nomdellloc.com/autor/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, i genera errors 404 per a les URL originals. També ofusca al punt final de l'API REST /wp-json/wp/v2/users/.

en: On admin pages
ca: A les pàgines d'administració

en: On post creation and edit screens
ca: A les pantalles de creació i edició d'entrades

en: On the frontend
ca: Al frontend

en: Once enabled, you can find the <a href="%s">Admin Menu</a> item under the Settings menu.
ca: Un cop habilitat, trobareu l'element <a href="%s">Menú d'administrador</a> al menú Configuració.

en: Only the latest 1,000 entries are kept in the database.
ca: Només es conserven les últimes 1.000 entrades a la base de dades.

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
ca: Vaja, alguna cosa ha fallat</span>.<br />Si us plau, comproveu la configuració i l'adreça de correu electrònica de destinació.

en: Open All External Links in New Tab
ca: Obre tots els enllaços externs en una pestanya nova

en: Optimizations
ca: Optimitzacions

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
ca: O bé, ajudeu a millorar l'ASE <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="blank">donant la teva opinió</a>.

en: Order
ca: Ordre

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password Protection
ca: Protecció amb contrasenya

en: Password can not be empty.
ca: La contrasenya no pot estar buida.

en: Password protection is currently enabled for this site.
ca: La protecció amb contrasenya està actualment habilitada per a aquest lloc.

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
ca: Protegeix amb contrasenya tot el lloc per amagar el contingut de la vista pública i els bots / rastrejadors del motor de cerca. Els administradors amb inici de sessió encara poden accedir al lloc com és habitual.

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
ca: Realitza una redirecció 301 (permanent) a la pàgina d'inici per a totes les pàgines 404 (no trobades).

en: Perform Replacement
ca: Realitza el reemplaçament

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
ca: Desactiveu la memòria cau</strong> després d'activar o desactivar el mode de manteniment. Això assegura que els visitants del lloc vegin la pàgina de manteniment o el contingut real de cada pàgina.

en: Please consider supporting ASE.
ca: Si us plau, considereu donar suport a l'ASE.

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
ca: Evita que s'infli la base de dades limitant el nombre de revisions a mantenir per a alguns o tots els tipus d'entrada que admetin revisions.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
ca: Evita els atacs de força bruta limitant el nombre d'intents fallits d'inici de sessió permesos per adreça IP.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
ca: Evita que els components més petits s'executin o carreguin. Fes que el lloc sigui més segur, carrega una mica més ràpid i està més optimitzat per rastrejar pels motors de cerca.

en: Previous
ca: Anterior

en: Product Image
ca: Imatge del producte

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
ca: Protegiu el vostre lloc dels atacs de força bruta, DOS i DDOS a través de <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. També inhabilita retroenllaços i retropings.

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
ca: Torna a activar el desplaçament infinit a la vista de quadrícula de la biblioteca multimèdia. Útil per desplaçar-se per una gran biblioteca.

en: Redirect 404 to Homepage
ca: Redirigeix 404 a la pàgina d'inici

en: Redirect After Login
ca: Redirigeix després d'iniciar la sessió

en: Redirect After Logout
ca: Redirigeix després de tancar la sessió

en: Redirect to:
ca: Redirigeix a:

en: Registered
ca: Registrat

en: Registration Date Column
ca: Columna de data de registre

en: Remove 'Howdy'
ca: Elimina «Hola»

en: Remove WordPress logo/menu
ca: Elimina el logotip/menú del WordPress

en: Remove comments column
ca: Suprimeix la columna de comentaris

en: Remove comments counter/link
ca: Suprimeix el comptador de comentaris/enllaç

en: Remove customize menu
ca: Elimina el menú personalitzat

en: Remove date column
ca: El·liminar la columna de data

en: Remove home icon and site name
ca: Elimina la icona d'inici i el nom del lloc web

en: Remove new content menu
ca: Suprimeix el menú de contingut nou

en: Remove tags column (for posts)
ca: Elimina la columna d'etiquetes (per a missatges)

en: Remove the Help tab and drawer
ca: Elimina la pestanya d'ajuda i el calaix

en: Remove updates counter/link
ca: Suprimeix el comptador/enllaç d'actualitzacions

en: Remove various elements from the admin bar.
ca: Elimina diversos elements de la barra d'administració.

en: Replace Media
ca: Reemplaça mèdia

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
ca: Canvia la mida de les imatges noves i grans a una dimensió més petita i suprimeix els fitxers pujats originalment. Els BMP i PNG no transparents es convertiran en JPG i es redimensionaran.

en: Restrict login ID to username or email address only.
ca: Restringeix l'identificador d'inici de sessió només al nom d'usuari o a l'adreça electrònica.

en: Review
ca: Revisa

en: Revisions Control
ca: Control de revisions

en: Right Side
ca: Costat dret

en: SE Visibility: OFF
ca: Visibilitat SE: INACTIU

en: SVG Upload
ca: Pujada SVG

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Search %s
ca: Cerca %s

en: Search Engines Visibility Status
ca: Estat de visibilitat dels motors de cerca

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
ca: Es desaconsella als motors de cerca que indexin aquest lloc. Feu clic per canviar la configuració.

en: Search results:
ca: Resultats de la cerca:

en: Search...
ca: Cerca...

en: Search:
ca: Cerca:

en: Security
ca: Seguretat

en: Select New Media File
ca: Seleccioneu un fitxer multimèdia nou

en: Select an Image
ca: Seleccioneu una imatge

en: Send Now
ca: Envia ara

en: Sending test email...
ca: Enviant correu electrònic de prova...

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
ca: Estableix l'URL de redirecció personalitzat per a tots o alguns rols d'usuari després d'iniciar sessió.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
ca: Estableix un URL de redirecció personalitzat per a tots o alguns rols d'usuari després de tancar la sessió.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
ca: Estableix el nom i el correu electrònic del remitent personalitzats. Utilitzeu opcionalment el servei extern SMTP per assegurar que les notificacions i els correus transaccionals del vostre lloc s'estan lliurant a les bústies d'entrada.

en: Set interval to once every
ca: Estableix l'interval a cada un

en: Set the password:
ca: Estableix la contrasenya:

en: Set width to
ca: Estableix l'amplada a

en: Share about ASE on:
ca: Compartir sobre ASE a:

en: Show All
ca: Mostra-ho tot

en: Show Custom Taxonomy Filters
ca: Mostra els filtres de taxonomia personalitzats

en: Show ID column
ca: Mostra la columna ID

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
ca: Mostra l'identificador a les files d'acció juntament amb els enllaços per a Edita, Visualitza, etc.

en: Show Less
ca: Mostra'n menys

en: Show _MENU_ entries
ca: Mostra les entrades de _MENU_

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
ca: Mostra una pàgina de manteniment personalitzable al frontal mentre realitzeu un breu manteniment al vostre lloc. Els administradors amb inici de sessió encara poden veure el lloc com és habitual.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
ca: Mostra filtres addicionals a les taules de llista per a taxonomies jeràrquiques i personalitzades.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
ca: Mostra l'estat de la barra d'administració quan els motors de cerca estan configurats per desaconsellar-los d'indexar el lloc. Això s'estableix a través d'una casella de selecció "Visibilització del motor de cerca" a Configuració >> Lectura.

en: Show excerpt column
ca: Mostra la columna de l'extracte

en: Show featured image column
ca: Mostra la columna d'imatge destacada

en: Show file size column in media library
ca: Mostra la columna de la mida del fitxer a la biblioteca multimèdia

en: Show last modified column
ca: Mostra l'última columna modificada

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
ca: Mostra un resum ràpid del sistema en el qual s'està executant el lloc als administradors, al giny del tauler «At a Glance». Això inclou el programari del servidor web, la versió PHP, el programari de la base de dades i l'adreça IP del servidor.

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ca: Mostra de 0 a 0 entrades

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
ca: S'estan mostrant _START_ a _END_ d'entrades _TOTAL_

en: Site Identity on Login Page
ca: Identitat del lloc a la pàgina d'inici de sessió

en: Stripes
ca: Ratlles

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
ca: El correu electrònic de prova s'ha processat correctament</span>.<br />Si us plau, comproveu la safata d'entrada del correu de destinació per verificar el lliurament amb èxit.

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
ca: El fitxer actual serà substituït pel fitxer pujat / seleccionat (del mateix tipus) mentre es conserva l'ID actual, la data de publicació i el nom del fitxer. Per tant, no es trencaran els enllaços existents.

en: The settings above will override the 'Toolbar' settings in the user profile edit screen.
ca: La configuració anterior substituirà la configuració de la "Barra d'eines" a la pantalla d'edició del perfil d'usuari.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
ca: Aquest jaciment està en procés de manteniment durant un període prolongat avui dia. Gràcies per la teva paciència.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
ca: Per a excloure una imatge de la conversió i el canvi de mida, afegiu el sufix «-nr» al nom del fitxer, p. ex. bird-photo-4k-nr.jpg

en: Translate
ca: Tradueix

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
ca: Activa la publicació de publicacions programades de tots els tipus marcades amb "horari perdut", sempre que es visiti el lloc.

en: Use Selected Image
ca: Utilitza la imatge seleccionada

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
ca: Utilitzeu un codi curt com els exemples següents per a mostrar una adreça de correu electrònic al frontend del vostre lloc: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email the"john@theexample.com"]</strong> per mostrar el correu electrònic a la seva pròpia línia</li>
            			<li><strong>[obfuscate email the"john@theexample.com" display]"inline"]</strong> per mostrar el correu electrònic en línia</li>
            		</ul>

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
ca: Utilitzeu la icona i l'URL del lloc per reemplaçar el logotip per defecte del WordPress amb l'enllaç a wordpress.org a la pàgina d'inici de sessió. Aneu a <a href="%1$s">Configuració General</a> o el <a href="%2$s">Personalitzador</a> per establir o canviar la icona del lloc web.

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username only
ca: Només nom d'usuari

en: Utilities
ca: Utilitats

en: Validate with:
ca: Valida amb:

en: Various Admin UI Enhancements
ca: Millora de la interfície d'administració

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
ca: Diverses millores més petites per a diferents parts de la interfície d'administració.

en: View
ca: Veure

en: View Admin as Role
ca: Mostra l'administrador com a rol

en: View Content
ca: Mostra el contingut

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
ca: Veure les pàgines d'administració i el lloc (iniciat) com un dels rols d'usuari no administradors.

en: We'll be back soon.
ca: Tornarem aviat.

en: Welcome to WordPress
ca: Benvingut a WordPress

en: Wider Admin Menu
ca: Menú d'administració més ampli

en: Write a quick, 5-star review for ASE
ca: Escriu una ressenya ràpida i de 5 estrelles per a l'ASE

en: e.g. backend
ca: p. ex. backend

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
ca: Intents d'inici de sessió fallits permesos abans del bloqueig de 15 minuts

en: for:
ca: per a:

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
ca: els lockout(s) bloquejaran els intents d'inici de sessió durant 24 hores

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
ca: píxels <span class="faded">(Per defecte és 1920 píxels)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
ca: píxels. <span class="faded">(Per defecte és 1920 píxels)</span>

en: revisions for:
ca: revisions per a:

en: with AVIF support
ca: amb suport AVIF

en: without AVIF support
ca: sense suport AVIF
